אתרים מרכזיים
 
האקרופוליס - הגבעה שבראשה נמצא הפרתנון, מבנה שאין עולה עליו בהדר ובהרמוניה, חולשת על אתונה ונראית כמעט מכל מקום בעיר. על האקרופוליס נמצאים שרידי שלושה מקדשים, שני תיאטראות ומוזיאון.

ליד הפרתנון, נמצא הארכתיאון (Erechtheion). ניתן לזהותו בזכות שש הקאריאטידות, עמודי התמיכה בדמות נשים.

מקדש אתנה ניקה - המקדש צופה על הים מרחבה קטנה. על פי המסורת, אגאוסס, מלך אתונה השליך את עצמו מכאן אל הים, ומאז נקרא הים האגאי על שמו. 4 עמודים יוניים מעטרים את המקדש המרובע מכל צד. האפריז מתאר דמויות אלים ואת הניצחון על הפרסים בקרב פלטיאה: נסו לזהות את אתנה לפי המגן שבידה. התבליטים המקוריים נשמרים במוזיאון באקרופוליס.

הארכתיאוןמול הפרתנון, על חורבות ארמון המלך המיקני, הושלם בשנת 407 לפנה"ס מקדש הארכתי און לכבוד אתנה וארכתיאוס, אחד ממלכיה האגדיים של אתונה. לפי המסורת, המקדש ניצב במקום שבו התמודדו פוסיידון ואתנה על השליטה באתיקה – סיפור שמעיד על התמזגות פולחן אתנה של הפולשים היוונים עם פולחן פוסיידון של תושביה המקוריים של אתיקה. חלקו המפורסם של המקדש היוני הוא מעין מרפסת, שאת גגה תומכים שישה פסלי נערות, הקריאטידות. עץ הזית בחצר ניטע ב-1917 לזכר העץ שהעניקה אתנה למלך קקרופס.

התצפית – מהתצפית בקצה המזרחי של הגבעה, שעילה מתנוסס דגל ענק של יוון, נשקף מראה העיר אתונה במלא הדרו: ליקוויטוס, האצטדיון האולימפי, כיכר סינדגמה ובניין בית הנבחרים, הגנים הלאומיים, הזאפיו, מקדש זאוס האולימפי וקשת אדריאנוס, הפלאקה, מונסטיראקי והאגורה. ברקע מתנשאים הרי אימיטוס ופנדלי, מקור אבני השיש ששימשו לבניית המקדשים באתונה.

רובע הפלאקה (Plaka) – הרובע, שבמדרון הצפון-מזרחי של הגבעה, היווה למעשה את אתונה כולה לפני שזכתה למעמד עיר הבירה של יוון העצמאית. הסמטאות הצרות והמתפתלות בו מלאות קסם. זהו האזור הפופולרי ביותר ללינה. כמו כן, זהו האזור ההיסטורי של אתונה ונותרו בו מספר בנינים מהתקופות הביזנטית והעותמנית.

האגורה - האגורה הייתה מרכז החיים באתונה העתיקה: אזור של חנויות ושווקים, מוסדות ציבור וכיכרות. שרידי המבנים הפזורים היום בערבוביה רבתי בשטח הפתוח שבין מונסטיראקי לאקרופוליס. כדי לקבל מושג על האזור כדאי לבקר במוזיאון, השוכן בסטיו של אטאלוס: מבנה דו קומתי ארוך מצדו השמאלי של השער לאתר. את הבניין הקים המלך אטאלוס ה-2, (מאה 2 לפנה"ס). מבנה החנויות המפואר שוחזר בדקדקנות בידי אנשי בית הספר האמריקאי לארכיאולוגיה; בקצהו הרחוק נמצאת הכנסייה הביזנטית מהמאה ה-11 איי אפוסטולי (השליחים הקדושים). באגורה ניצב כבר במאות הראשונות לספירה בית הכנסת של אתונה. אולי אין זה מקרה שבית הכנסת החדש של אתונה נמצא במרחק כמה דקות הליכה מכאן.

קרמיקוס – אתר קרמיקוס הוא אחד המעניינים באתונה: בית הקברות של אתונה העתיקה השתרע כאן משני צדי הדרך הקדושה – אותה דרך שהובילה את המאמינים לטקסי הפולחן המסתוריים באלאוסיס. מהמוזיאון בכניסה, שבו מוצגים חפצי קבורה מהתקופה המיקנית עד הרומית, נראים היטב הנחל הקטן והדרך הקדושה שלאורכו. במורד הערוץ מתפתלת הדרך לשניים: לאורך סעיפיה שכנו בתי מלאכה לקדרות (קרמיקה), שהעניקו למקום את שמו. בשולי הערוצים נהגו תושבי אתונה לקבור את מתיהם.

שני אתרים נוספים שכדאי לראות הם המוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה, ובו פריטי זהב מיקניים מקסימים ופרסקאות מינואיים מרהיבים מסנטוריני (תירה), פסלי שיש מרשימים ועתיקות; ומוזיאון גולאנדריס (Goulandris) לאמנות קיקלאדית ולאמנות יוונית עתיקה ובו אוסף פסלוני שיש.
 
המוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה - במוזיאון הלאומי של יוון שבאתונה, מוצג האוסף היה בעולם של אמנות יוון העתיקה, והביקור בו – חובה! למוזיאון שתי קומות. הראשונה מציגה את התקופות הקדומות: תקופת האבן החדשה, התרבות הקיקלאדית והתרבות המיקנית. באגפים מוצגים אמנות ארכאית וקלאסית, ואוסף תכשיטים. בחלק הפנימי חפצי ארד ופיסול רומי. בקומה השנייה מוצגת התפתחות הקדרות באתונה וביוון, וכן ציורי קיר מרהיבים מהאי סנטוריני.

מוזיאון בנאקי – התצוגה במוזיאון בנאקי היא אוסף פרטי, שתרם למדינה אנטואן בנאקי, סוחר שהתעשר במאה הקודמת מעסקי כותנה במצרים. בנאקי אסף בהתלהבות מכל תחום: תכשיטים מיקניים, תלבושות עממיות, ריהוט מאסיה הקטנה, אמנות מוסלמית ואפילו חרסינה סינית. האוסף מוצג בביתו הפרטי שבאתונה, שגם אותו תרם באותה ההזדמנות.

מוזיאון העיר אתונה - המוזיאון שוכן בבניין שהיה בשנות ה-30 של המאה הקודמת ארמונו של המלך הראשון של יוון, אוטו הראשון. הבניין שופץ ושוחזר ברוח התקופה. ראוי לביקור בזכות דגם של העיר אתונה, כפי שנראה בשנת 1842, שנים מעטות לאחר עצמאות יוון.

מוזיאון כלי הנגינה - אוסף מעניין של כלי נגינה מכל הזמנים, משוכן בבית מידות מקסים מהמאה ה-19. המוזיאון מתעד את מקורם של כלי הנגינה של אתונה ויוון, בתוספת הקלטות מצוינות. מומלץ לכל אוהבי המוסיקה היוונית. כניסה חופשית.
 
המרכז לתיירות בינלאומית הינה חברת תיירות סיטונאית המספקת שירותי תיירות יוצאת למשרדי הנסיעות ומתמחה ביוון והאיים ומלונות יוקרה ביעדים נבחרים באירופה. החברה מתאימה לצרכי הלקוח הפרטי ולסוכני הנסיעות מוצרי יוקרה איכותיים וחבילות נופש בכרתים, רודוס, סנטוריני, קוס, מיקונוס, קרפאטוס (קרפאתוס), סקיאתוס (האיים הספורדים) וקפריסין (איה נאפה, פרוטראס, לרנקה, פאפוס, פיסורי, לימסול ופוליס). כמו כן, מציעה החברה חבילות ערים בברלין, וינהואתונה, חבילת נישואים אזרחיים בקפריסין, סיור-לינה-טיסה לנוסע העצמאי, טיולי עומק מאורגנים ביוון , קבוצות סגורות, סיורי תרבות ומוסיקה יוונית, טיולי ג'יפים, טיולי נשים וטיולי נושא בהתאמה אישית. ניתן להזמין דרכנו מלונות יוקרה במיקום אטרקטיבי לאחד מיעדי החברה באירופה: רומא, פירנצה, מילאנו, טורינו, אמאלפי וסורנטו, סיציליה, מדריד, ברצלונה, בריסל, לונדון, פריז, לובליאנה, בלד, המבורג, דיסלדורף, פרנקפורט, קלן, שטוטגרט, מינכן וסביבותיה.
 


* התמונות הינן להמחשה בלבד