סלוניקי

סלוניקי - אתרים מומלצים

העיר סלוניקי, בירת חבל מקדוניה תאפשר לכם טעימה קטנה מיוון האותנטית, עם היסטוריה מרתקת, טברנות, מוזיקה ושמחת החיים האופיינית לאורח החיים היווני. 
בשנים האחרונות העיר הצעירה מהווה מוקד משיכה תיירותי עם מגוון של חנויות, מסעדות, בתי קפה ססגוניים ושווקים צבעוניים. 
רחובותיה הפנימיים מתפארים בכיכרות, שדרות עצים ירקרקות ומבנים עתיקים, שהינם עדות להיסטוריה העשירה והמפוארת של יוון. 
 • המגדל הלבן והמוזיאון לתרבות הביזנטית

  המגדל הלבן הוא סמלה של העיר ואחת האטרקציות המרכזיות שלה. ממעלה המגדל נשקף נוף מרהיב של העיר והים.
  מדובר במגדל עגול, שנבנה במהלך המאה ה-15 כמבצר. בזמן הכיבוש העות`מני קיבל המגדל את הכינוי "מגדל הדמים", משום שהוא שימש כבית סוהר בו הוצאו להורג באכזריות אסירים רבים.
  לאחר שחרור העיר נצבע המגדל בלבן, דבר שהעניק לו את שמו.
  המגדל הוא גם מקום משכנו של המוזיאון לתרבות ביזנטית - מוזיאון חשוב ביוון, שייעודו הוא תיעוד וחקר התפתחות התרבות הביזנטית באזור מקדוניה וסלוניקי בפרט.
  בין הפריטים המוצגים במוזיאון ניתן לראות ארונות קבורה, ציורי קיר, חפצי אמנות ופסלים.

 • כיכר אריסטוטאלוס (Aristotelous Square)

  הכיכר המרכזית בעיר סלוניקי, בדומה לכיכר סינטאגמה באתונה. מדובר באחת הכיכרות המרשימות והגדולות ביוון, היא מוקפת ארמונות ומספקת מבט ישיר למפרץ תרמאיקוס שלחופו שוכנת העיר.
  בימים בהם הראות טובה ניתן לראות מכאן את הפסגות של הר האולימפוס השוכן מדרום לעיר.
  הכיכר תמיד רוחשת ותוססת עם בתי קפה ובניינים הסטוריים מרשימים במיוחד המוארים בשעות הערב ויוצרים אווירה ייחודית.
  הכיכר תשמש אתכם כנקודת מוצא למגוון אפשרויות סיור בעיר סלוניקי וכמה מן המלונות המומלצים ביותר בסלוניקי מצויים ממש על הכיכר או כמה עשרות מטרים ממנה.
  בחלק המערבי של הכיכר, ברחוב מטרופוליאוס, ניתן למצוא מוניות שיכולות לקחת אתכם לכל פינה של העיר.

 • המוזיאון הארכיאולוגי

  אחד המוזיאונים החשובים של יוון הוא המוזיאון הארכיאולוגי של סלוניקי. כאן תוכלו לחזות בפריטים מתקופות שונות בהיסטוריה של סלוניקי ואזור מקדוניה, החל בתקופה הניאוליטית ועד לתקופה הרומית המאוחרת - כ-200 אלף שנות היסטוריה.

 • המוזיאון היהודי

  עד מלחמת העולם השניה והשואה הייתה בסלוניקי קהילה יהודית פורחת וענפה וכיום חיים בה רק כאלף מבני הקהילה. המוזיאון פורש בפני המבקר את סיפורה של הקהילה בתקופת תור הזהב שלה, את אורח חייהם של היהודים ואת חיי התרבות הקהילתיים.
  ניתן לבקר גם בבתי הכנסת שבעיר. אחד מהם הוא בית הכנסת מונסטיריוטון שנחשב לאחד היפים באירופה כולה. בית הכנסת נבנה בשנת 1925 והיה היחיד שנותר שלם מתוך 40 בתי כנסת שנהרסו ע"י הגרמנים במלחמת העולם השנייה. אם תרצו ללמוד על ההיסטוריה של קהילת יהודי סלוניקי הביקור כאן מומלץ בהחלט.
  בית כנסת פעיל נוסף נקרא "יד לזיכרון", הנמצא ממש בסמוך לשוק הפרחים והוקם לזכר יהדות סלוניקי שנספתה בשואה.

 • שער גלריוס (Arch of Galerius)

  שער ניצחון, שבנייתו הושלמה בשנת 305 לספירה. מטרתו הייתה לפאר ולהלל את ניצחונו של הקיסר גלריוס על הפרסים, בקרב שנערך בשנת 297 לספירה. השער הוא חלק ממבנה רומי עתיק שחרב עם השנים, ממנו נותרו חלק קטן ושלושה עמודים מתוך שמונה שהיו במקור. על שרידי השער ניתן לראות כיום פריטי תחריט ופיסול, המתארים את הקרבות ההם. האתר מוכר כאתר מורשת עולמית של אירגון אונסק"ו.

 • חופי חלקידיקי (Halkidiki)

  כשעה וחצי נסיעה מסלוניקי, נמצאים כמה מחופי הים היפים והטובים ביותר של יוון - חצי האי חלקידיקי. חופים אלו הם אתר נופש מבוקש עבור יוונים ותיירים כאחד. חלקידיקי מורכב משלוש אצבעות שבכל אחת מהן תמצאו עניין אחר. האיים סיטוניה וקסנדרה מושכים בעיקר תיירים המחפשים נופש - חופים מרהיבים, טיול לאורך חוף הים, מסעדות וברים רבים, חיי לילה והרבה ריזורטים מפנקים. האי השלישי - אתוס - מאופיין במנזרים רבים והכניסה לשם היא לגברים בלבד ומותנת בקבלת אישור מראש, לכן הרבה אנשים מעדיפים לקחת שיט מסביב לאי ולראותו מרחוק.

מזג אוויר

Thessaloniki

היום, שבת 22.01 בהיר
0°-4°
ראשון 23.01 -1°-4° בהיר
שני 24.01 -1°-4° בהיר
שלישי 25.01 -3°-2° בהיר
שלח!