אתונה

מה לראות באתונה?

אז הגעתם לאתונה ויש לכם זמן מוגבל. מה חייבים לראות? על מה כדאי להתעכב? מה אסור לפספס?
בשביל זה אנחנו כאן.
 • אקרופוליס

  האתר הארכיאולוגי הידוע ביותר ביוון. מאוד מומלץ להצטרף לסיור מודרך על מנת ללמוד על המקום ולקבל ערך מוסף מהביקור. אל תחמיצו ביקור במוזיאון החדש של האקרופוליס, מוזיאון קטן הנמצא הממוקם כ- 300 מ' מהאתר (כלול בכרטיס). כדאי להקדיש כחצי יום לביקור באקרופוליס ובמוזיאון שלצידו.

 • כיכר סינטגמה

  הכיכר המרכזית באתונה. סביב הכיכר תמצאו את בניין הפרלמנט היווני, בו תוכלו לצפות בהחלפת המשמרות. מצידה השני של הכיכר – מגוון חנויות במדרחוב היפה "ארמו". המשיכו עד לכנסייה המרשימה הניצבת במרכז ומשם שמאלה וימינה למונסטרקי - אזור השוק התוסס הציורי. כאן תוכלו לטעום את הגירוס המקומי- בשר מגולגל בתוך פיתה, הנחשב למאכל הלאומי של יוון או את הסופלקי, שיפוד בשר טעים. מכיכר סינטגמה תוכלו לפנות גם שמאלה (כשפניכם לבניין הפרלמנט) אל עבר השדרה הגדולה המחברת את סינטגמה עם כיכר אומוניה. תמצאו שם בניינים בסגנון ניאו קלאסי מיוחדים ביופיים.

 • המוזיאון לארכיאולוגיה

  המוזיאון נחשב המוזיאונים הטובים ביותר באירופה ולא כדאי להחמיץ את הביקור בו. מומלץ לסייר בו עם הדרכה וליהנות מהמוצגים המיוחדים, אשר הובאו מכל רחבי יוון. אתונה משופעת במוזיאונים לארכיאולוגיה ואמנות – המוזיאון הצבאי, מוזיאון בנקי, מוזיאון לאמנות קיקלדית, המוזיאון לאמנות יוונית עממית, הגלריה הלאומית ועוד.

 • בילוי ערב בטברנה

  טברנה היא בעצם מסעדה יוונית.
  המקום המומלץ ביותר למצוא בו טברנה הוא הפלאקה, הרובע העתיק של אתונה בו ישנן עשרות טברנות אשר בכולן אוכל יווני ובחלקן מוזיקה, או מופע פולקלור יווני. מומלץ לחפש טברנות קטנות שנראות פחות ממוסחרות, כאלו שהיוונים אוהבים לבוא אליהן. מקובל לאכול שם "מזטים" -מנות ראשונות.

 • גבעת הליקביטוס

  העיר אתונה משתרעת בין שתי גבעות, גבעת האקרופוליסמצד אחד, ומצדה האחר גבעת הליקביתוס.
  הגבעה, המתנשאת לגובה 300 מטר מעל פני הים, היא הנקודה הגבוהה ביותר באתונה. הגבעה היא יעד תיירותי פופולרי וניתן לעלות עליה בעזרת פוניקולר Lycabettus, מסילת רכבת על כבלים שמטפסת על הגבעה. ניתן למצוא את תחנת הרכבת ברחוב אריסטיפו. מטיבי הלכת יכולים לטפס לגבעה דרך שכונת קולונקי היוקרתית בה בוטיקים ומסעדות, אך קחו בחשבון שמדובר בעליה לא קלה. בפסגה נמצאת הקפלה של סנט ג'ורג' מהמאה ה-19, תיאטרון ומסעדה.
  אנו ממליצים להגיע לשם בסביבות השעה 17:00 לקפה של שקיעה.

 • שייט יומי לאיים הברוניים הסמוכים

  האיים בבמפרץ הסרוני קרובים ליבשת וניתן לצאת אליהם לביקור באמצעות שייט מפיראוס.
  כמה איים מומלצים:
  • אגינה - האי הסרוני הגדול ביותר, גן עדן לאוהבי הפיסטוק.
  • הידרה - מכונה "אי החמורים", היות ובאי אסורה הנהיגה ברכב ממונע, למעט מספר קטן של רכבים לצורכי תחזוקה.
  • ספצה - אי קטנטן וציורי. מושלם לבילוי יומי.

מזג אוויר

אתונה

היום, שבת 22.01 בהיר
2°-5°
ראשון 23.01 2°-5° בהיר
שני 24.01 1°-4° סופת רעמים
שלישי 25.01 -1°-2° בהיר
שלח!